Ognik

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się potrzebom kreowania bezpiecznych zachowań w świadomości najmłodszych pokoleń, stworzyliśmy w siedzibie naszej Komendy specjalistyczną salę edukacyjną z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wdrażając tym samym program poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowania ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych.

Narzędzie to dedykowane najmłodszym wychowankom placówek oświatowych - przedszkolakom i uczniom klas szkół podstawowych.

W ramach wdrażanego programu odpowiednio przeszkoleni strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków jest wyjaśnienie dzieciom, m.in. jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Mając powyższe na uwadze zachęcamy Państwa dyrektorów, nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych i przedszkoli do odwiedzenia nas, wraz z wychowankami, i wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych w sali edukacyjnej z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Termin wizyty należy uprzednio uzgodnić telefonicznie z Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KM PSP w Krośnie lub jego zastępcą - tel. 13 307 90 35 lub 601 851 656, a następnie wypełnić i przesłać na adres e-mailowy tut. Komendy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) zamieszczoną poniżej kartę zgłoszenia.

Prosimy również o zapoznanie się z Regulaminem sali edukacyjnej, którego treść dostępna jest pod zamieszczonym poniżej linkiem.

 - Regulamin sali edukacyjnej

 - Karta zgłoszenia