poniedziałek, 09 grudnia 2019 19:44 Napisane przez

Uszkodzony rurociąg gazowy w miejscowości Głowienka.

W dniu 07.12.2019 r. o godz. 10:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu
w m. Głowienka.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG KM PSP Krosno oraz OSP Krosno – Suchodół. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań stwierdzono, że podczas prac ziemnych prowadzonych przy użyciu koparki doszło do przerwania ciągłości rurociągu gazowego o średnicy 100 mm. Wspólnie z funkcjonariuszami policji przeprowadzono ewakuację mieszkańców z obiektów znajdujących się w promieniu 150 m od miejsca zdarzenia - ewakuowano 8 obiektów, w których łącznie znajdowało się 15 osób. Spośród osób ewakuowanych - 13 znalazło schronienie w sąsiednich budynkach (znajdujących się poza strefą zagrożenia), 2 osoby zostały zabezpieczone w radiowozie policji.

Dyżurny pogotowia energetycznego wyłączył zasilanie sieci energetycznej na obszarze na którym doszło do zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pracowników pogotowia gazowego przystąpiono do zaciśnięcia uszkodzonego przewodu gazowego w celu likwidacji wycieku gazu.

Po zakończeniu działań pogotowia gazowego sprawdzono znajdujące się w pobliżu (w promieniu 150m) obiekty pod kątem występowania gazu ziemnego w wewnątrz pomieszczeń, a w szczególności sprawdzono piwnice. 

Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie oraz Komendant Miejski PSP.

 

fot. i opracowanie: st. kpt. Piotr Szydło – Naczelnik Wydziału Operacyjnego