środa, 01 kwietnia 2020 18:10 Napisane przez

Pożar tartaku w Łękach Dukielskich

Blisko 2,5 godz. trwały działania ratowniczo-gaśnicze podczas pożaru tartaku w miejscowości Łęki Dukielskie (gm. Dukla), do którego doszło w dniu 1 kwietnia 2020 roku ok. godz. 4.30 rano. 

Do akcji gaśniczej zadysponowano łącznie 7 zastępów, w tym 2 z Komedy Miejskiej PSP w Krośnie oraz 5 z jednostek ochotniczych straży pożarnych z Łęk Dukielskich, Wietrzna , Kobylan oraz  2 zastępy z Równego.

Pomimo szybko podjętej akcji ratowniczej spaleniu uległa wiata, w której znajdował się tartak wraz z zainstalowanymi tam urządzeniami do cięcia drewna. Zniszczona została także elewacja przyległego budynku produkcyjno-magazynowego.

Działania zastępów straży pożarnych polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palące się pomieszczenia oraz na zgromadzone tam drewno i urządzenia do cięcia, sprawdzeniu i przeszukaniu pomieszczeń objętych pożarem oraz pomieszczeń w budynku przyległym i ich późniejszym przewietrzeniu i oddymieniu. Po zakończeniu działań gaśniczych, przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej sprawdzono także całe pogorzelisko wykluczając w ten sposób prawdopodobieństwo ponownego rozgorzenia. 

W akcji gaśniczej brało udział łącznie 37 strażaków, zadysponowano także na miejsce patrol Policji oraz zespół Pogotowia Energetycznego.

 

Zdjęcia zamieszczono dzięki uprzejmości krośnieńskich portali informacyjnuch: www.krosno112.pl oraz www.terazkrosno.pl