wtorek, 05 maja 2020 08:36 Napisane przez

Dzień Strażaka 2020 w KM PSP Krosno

W dniu 4 maja 2020 roku na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka 2020.

 

W bieżącym roku kalendarzowym, z uwagi na panujące w kraju zagrożenie epidemiczne, to wyjątkowe dla całej braci strażackiej święto miało zupełnie inny wymiar niż bywało w latach ubiegłych.

W skromnej formie uroczystego apelu, bez udziału gości reprezentujących urzędy, instytucje i firmy współdziałające w tworzeniu i umacnianiu systemu ochrony przeciwpożarowej na ziemi krośnieńskiej, podkreślono zasługi najbardziej zasłużonych na przestrzeni ostatnich lat strażaków tut. Komendy i odczytano wyciągi z postanowień i rozkazów Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie o nadaniu odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Komendant podziękował swoim podwładnym za dotychczasową, wzorowo pełnioną służbę oraz złożył z okazji przypadającego dzisiaj święta, najserdeczniejsze życzenia kierowane zarówno do strażaków jak i ich rodzin. Słowa te wypowiadał w imieniu własnym oraz w imieniu najwyższych władz państwowych i resortowych. Złożył także gratulacje osobom odznaczonym i awansowanym.