czwartek, 04 czerwca 2020 06:51 Napisane przez

Pożar budynku w Odrzykoniu

W dniu 02.06.2020 r ok. godziny 2:40 na Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Odrzykoń.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, stwierdzono że pożarem objęty jest drewniany garaż dobudowany do budynku mieszkalnego. Pożar był mocno rozwinięty. Istniało duże prawdopodobieństwo, że ogień przedostanie się na część mieszkalną oraz na inny sąsiadujący budynek. Działania przybyłych na miejsce jednostek straży pożarnej zapobiegły takim scenariuszom i dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej zdołano ocalić budynek mieszkalny i obiekty przyległe.
Z uwagi na trudności związane z zaopatrzeniem w wodę oraz rozwiniętą fazę pożaru, na miejsce zadysponowano znaczne ilości sił i środków.  W sumie w akcji ratowniczej brało udział 3 zastępy PSP oraz 11 zastępów OSP. Działania gaśnicze trwały ponad 4 godziny.  W pożarze lekko poparzone zostały 3 osoby (mieszkańcy budynku), którym pomocy udzielił przybyły na miejsce zdarzenia zespół PRM.

 

Zdjęcia udostępnił krośnieński portal informacyjny krosno112.pl