sobota, 06 października 2018 09:42 Napisane przez

Śmiertelne żniwo wypadku na drodze krajowej nr 19 w Rogach

W wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i samochodu dostawczego, śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie mniejszego z aut - 21-letnia kobieta, kierowca samochodu osobowego oraz mężczyzna lat ok. 40, siedzący z tyłu za kierowcą.

 

06.10.2018 r. ok. godz. 1.00 na drodze krajowej nr 19 w m. Rogi, na zaparkowany w zatoczce autobusowej samochód marki Cinquecento, najechał samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter. W samochodzie osobowym znajdowały się 3 osoby, kobieta i 2 mężczyzn, którzy oczekiwali na jeszcze jednego pasażera. Samochód dostawczy jadący z przejścia granicznego w Barwinku, z nieznanych przyczyn zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył swoim prawym przodem w lewy tył samochodu osobowego. W wyniku uderzenia Cinquecento został przesunięty o ok. 30 m, a z pojazdu wypadł pasażer siedzący obok kierowcy.

Jako pierwszy do zdarzenia dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego z Podstacji w Miejscu Piastowym, a następnie z Podstacji w Dukli. Następnie jednostka OSP Rogi i 2 zastępy z KM PSP Krosno.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 21-letnia kobieta, kierowca samochodu osobowego oraz mężczyzna lat ok. 40, siedzący z tyłu za kierowcą. 26 letni mężczyzna, który został wyrzucony z pojazdu siłą uderzenia, po zaopatrzeniu został przewieziony do szpitala. Natomiast kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli obywatelami polskimi, z czego osoby z Cinquecento byli mieszkańcami powiatu krośnieńskiego.

Na czas trwania działań, a następnie czynności procesowych, policja zorganizowała objazdy.

 

Tekst: bryg. M.Kozak - KM PSP Krosno