wtorek, 11 czerwca 2019 11:44 Napisane przez

IV edycja akcji dla osób potrzebujących krwi "RATUJEMY=DAJEMY"

8 czerwca w godzinach od 9:00 do 13:00 na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbyła się już IV edycja akcji dla osób potrzebujący krwi w okresie wakacyjnym  "RATUJEMY=DAJEMY". Podczas akcji 59 honorowych dawców krwi oddało aż 26,550 l bezcennej krwi.

Jak co roku organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla przybyłych chętnych oddać krew lub zapisać się jako potencjalny dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS. Do oddania krwi zarejestrowało się 71 osób, a krew oddało 59 z nich. Łącznie zebrano 26,550 litrów krwi, a do Fundacji DKMS zarejestrowało się 7 osób.
Akcji towarzyszył piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci w postaci darmowych zjeżdżali, konkursów plastycznych i konkurencji sprawnościowych; przekazywano informacje dotyczące ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Bezpieczne wakacje”. Odbyły się pokazy przygotowane przez strażaków podczas których można się było zapoznać ze sprzętem strażackim wykorzystywanym podczas akcji ratowniczych. Swoje stanowisko przygotowali policjanci, pracownicy krośnieńskiego szpitala, Polskiego Czerwonego Krzyża, Klubu Łączności Krótkofalowców, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, motocykliści z klubu Riders of Flames Chapter Krosno oraz grupa taneczna ARES z Lubatowej.
    Dziękujemy wszystkim druhom OSP, pracownikom Komendy Miejskiej PSP w Krośnie oraz innym osobom, które przyczyniły się do oddania tak dużej ilości krwi.
    Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla krwiodawców i dzieci uczestniczących w konkursach.