pszubra

Co roku, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 10o C, w domach zaczynamy sezon grzewczy, a strażacy zaczynają wyjeżdżać do pożarów sadzy w kominach. Gdy temperatura jest ok. 0o C, zaczynają się zatrucia tlenkiem węgla.

W środę, tj. 7 listopada 2018 r. po godz. 19.00 odbyły się ćwiczenia praktyczne jednostek straży pożarnych na obiekcie kościoła pw. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie na ul. Wyszyńskiego.

W czwartek (8 listopada 2018r.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

piątek, 02 listopada 2018 10:29

Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP

27 października 2018 r. o godz. 9.00, w miejscowości Długie, odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek OSP gminy Jedlicze.

środa, 31 października 2018 20:18

Czujka na straży twojego bezpieczeństwa

Okres jesienno-zimowo-wiosenny, czyli sezon grzewczy jest okresem, gdzie statystyki pożarnicze wykazują wzrost ilości tragicznych zdarzeń związanych z pożarami w budynkach mieszkalnych i zatruciami tlenkiem węgla.

piątek, 12 października 2018 11:18

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

W wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i samochodu dostawczego, śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie mniejszego z aut - 21-letnia kobieta, kierowca samochodu osobowego oraz mężczyzna lat ok. 40, siedzący z tyłu za kierowcą.

W dniach od 21 do 29 września 2018 roku w Hiszpanii rozegrane zostały VII Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków – European Police and Fire Games 2018.

sobota, 29 września 2018 17:00

Ćwiczenia "Jedlicze 2018"

27 września 2018 r. o godz. 10.00 na terenie rafinerii nafty Orlen Południe S.A. Zakład Jedlicze, odbyły się praktyczne ćwiczenia służb ratowniczych oraz podmiotów przewidzianych do podejmowania działań w przypadku wystąpienia zagrożenia, obejmującego swym zasięgiem tereny poza obszarem ww. zakładu, zaliczonego do grupy dużego ryzyka powstania awarii przemysłowej.

W niedzielę - 23 września 2018 roku, już od godz. 16.20 krośnieńscy strażacy rozpoczęli działania związane z likwidacją zdarzeń wywołanych silnymi podmuchami wiatru.

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
w Krośnie
 
ZAPYTANIE OFERTOWE
 
na remont pomieszczenia serwerowni
 

mł. asp. Robert Kubit zdobywcą srebrnego medalu w biegu na 10 km podczas XIII World Firefighters Games 2018 – Chungju – Korea Południowa.

kpt. Marcin Biedka z tytułem wicemistrza świata w biegu na 5 km.

mł. asp. Robert KUBIT wicemistrzem świata strażaków w biegu CROSS COUNTRY w trakcie XIII World Firefighters Games 2018 – Chungju – Korea Południowa.
kpt. Marcin Biedka – piąty na mecie.

8 września 2018 r. o godz. 18.31 ze Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Krośnie otrzymano informację o mężczyźnie, który wpadł do głębokiego bunkra w m. Iwla.

5 września 2018 roku ok. godziny 9.30 na drodze krajowej nr 19, na granicy miejscowości Kombornia i Wola Komborska, doszło do pożaru ciągnika siodłowego z naczepą na rumuńskich numerach rejestracyjnych. Pomimo podjętych przez kierowców tego pojazdu prób ugaszenia pożaru gaśnicami proszkowymi, ogień w szybkim tempie zajął cały ciągnik, a następnie naczepę i przewożoną na niej gumę kauczukową.

Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.

Gwałtowne, obfite opady deszczu, które przeszły nad terenem powiatu krośnieńskiego w dniu 15 sierpnia 2018 r. były przyczyną lokalnych podtopień. Na pomoc mieszkańcom kilku miejscowoiści ruszyłu zastępy Państwowej Straży Pożarnej i ochotnczych straży pożarnych.

Strona 1 z 2