wtorek, 23 lipca 2019 10:31 Napisane przez

Pożar hali produkcyjno-magazynowej przy ul. Pużaka

23.07.2019 r. ok. godziny 0.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o widocznym pożarze budynku w  Krośnie przy ul. Pużaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono, że pożarem objęty jest dach oraz wnętrze hali produkcyjno – magazynowej. Ogień rozprzestrzeniał się w szybkim tempie i był widoczny ze znacznych odległości.


    Na miejsce zdarzenia oprócz zastępów PSP zadysponowano jednostki OSP z terenu Miasta Krosna oraz ościennych gmin. Pożar był bardzo trudny do opanowania ze względu na lokalizację i układ konstrukcyjny budynku. Działania zastępów PSP i OSP polegały między innymi na podawaniu prądów wody do wnętrza budynku, na palący się dach oraz przestrzeń pod przykryciem dachu. Jednocześnie prowadzono ewakuację mienia znajdującego się w halach magazynowych przylegających do hali objętej pożarem oraz ich oddymianie.
Dalsze działania polegały na demontażu uszkodzonego wskutek pożaru poszycia dachowego, przelewaniu spalonych elementów i wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu objętym pożarem. W akcji zużyto 60 m3 wody. W działaniach trwających do godz. 06.52, udział wzięło ogółem 60 strażaków i 16 pojazdów pożarniczych, w tym samochód SPGaz z KP PSP Łańcut oraz samochód SCCn 25000 IVECO z KM PSP Sanok.

Tekst: st. kpt. Piotr Szydło - KM PSP Krosno

Zdjęcia zamieszczono dzięki uprzejmości internetowego portalu informacyjnego Krosno112.